Perełki w perle Alzacji

By Marta Deląg - 21:29

Od wizyty w miejscu, które zaraz zobaczycie minęły już 2 tygodnie. Wybierając zdjęcia do tego wpisu ponownie przeniosłam się nad Ren, do Alzacji- krainy średniowiecznych miasteczek. Było nam dane zwiedzić tylko jedno z nich. Strasburg słynący z europarlamentu i katedry. Tego pierwszego nie zobaczyłam nawet z zewnątrz, ale wejścia do przepięknej, gotyckiej świątyni nie mogłam sobie odpuścić. Nawet mimo tego, że nie było jej w programie zwiedzania. Tę architektoniczną perełkę zostawiam na koniec. 

Plac Gutenberga, jego pomnik, karuzela, a w tle katedra.
Teraz pokażę wami uroki Petite France, dawniej dzielnicy garbarzy.

Podobno najpiękniejszy dom w mieście :)


Ta rzeźba musi być bardzo ciekawa, gdyż przewodnik mówił o niej ok. 20 minutA to już strasburska Cathédrale Notre-Dame 

Planowano zbudować jeszcze jedną wieżę, ale nigdy tego nie zrealizowano


Kościół widać nawet z masywów gór Schwarzwaldu i Wogezów
Zegar astronomiczny
Jednak na deser zostawiłam coś smacznego :)
To już ostatni wpis z wymiany. Był to najfajniejszy tydzień w tym roku. Jestem pewna, że jeszcze tam wrócę (najlepiej z rowerem :)) i mam nadzieję, że was również zachęciłam to wybrania się w ten region. Jest on tysiąc razy piękniejszy niż widzieliście na zdjęciach. 

Teraz technicznie: w maju moje blogowe statystyki znacznie wzrosły, za co dziękuję Wam! Niestety do przyszłej środy mogę mieć problem z opublikowaniem czegokolwiek. Mam egzaminy semestralne i na nich muszę skupić całą swoją uwagę. Trzymajcie kciuki i odpoczywajcie od moich  endorfinowych słowo- i zdjęcio- toków :)

 • Share:

You Might Also Like

6 komentarze

 1. świetne zdjęcia! :)
  bardzo ciekawe miejsca

  obserwuje
  http://positive-memories.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe miejsce! Oczywiście, że zachęciłaś do odwiedzenia, ale czy mi się to uda? Nie wiem. Tyle miejsc do zwiedzenia, a życie takie krótkie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam tam już ze swa razy. Kocham te miasto: Petite France, katedrę bez wieży i pyszną tarte flambee - takie danie podobne do pizzy tylko że z cebulą, śmietaną i boczkiem. :)

  OdpowiedzUsuń