T: Noworoczne postanowienia

By Marta Deląg - 19:06


Back to school. To teraz najpopularniejszy temat wśród blogerek, które chodzą jeszcze do szkoły. Wiem, że bardzo czekaliście na ten wpis, ale niestety nie pokażę wam mojej nowej, ślicznej różowej wyprawki (Noo, dobra. Mam piórnik w babeczki), ani nie napiszę, że kalendarz jest bardzo ważny (bo już o tym pisałam ;)). Proponuję za to temat, który będzie modny za 4 miesiące. Noworoczne postanowienia. W końcu mamy nowy rok. Szkolny, którego nikt fajerwerkami nie wita, ale każdy początek jest dobry, dla wariatki planująco-podsumowującej.
1 września. W powietrzu czuję wciąż wakacje i jeszcze jestem zmotywowana. To najlepszy moment na taką listę, bo po jutrzejszych dwóch matematykach, pewnie nie będzie mi się chciało pisać, że zamierzam

ODRABIAĆ ZADANIA DOMOWE Z MATEMATYKI
Było "nie umiem, to trudne, przepiszę", a potem przed sprawdzianem nagle wszystkie potrafiłam zrobić. Tylko, że siedzenie na lekcjach, których nie rozumiałam było stratą czasu. Dlatego zobowiązuję się na tym blogu, przed milionem wiernych czytelników, że jeśli będzie to możliwe, będę odrabiać zadania domowe z tego przedmiotu. 

UŚMIECHAĆ SIĘ
W wakacje jakoś lekko mi to przychodzi, a w roku szkolnym słyszę "czemu się smucisz?" chociaż jestem szczęśliwa. Będę walczyć ze smutnymi rysami twarzy! :)

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ
Staram się już od kilku miesięcy i coraz lepiej mi to wychodzi. Dorzucam do tego jeszcze regularne zakupy, bo wystarczy że "mojego" jedzenia nie ma w domu i gówno. Znowu jem chemiczne i słodkie gówno. Zamiast instagramowych papek :DPISAĆ BLOGA
Tylko tyle. Nie obiecuję pisać wybitnie, dużo, ani zdobyć kolejnego miliona czytelników. Na to przyjdzie czas. Teraz pisać. Tak z 2 razy w tygodniu.

ZDAĆ!
Patrzę na listy z tamtych lat: "czerwony pasek, >5,0, wygrać konkursy itp..". Teraz patrzę na plan lekcji i chcę tylko mieć wolne od nauki na poprawki w wakacje. Sama wybrałam rok temu rozszerzenie matfizgeo i wciąż wierzę, że to dobra decyzja.  Zobaczymy w czerwcu.

Zapomniałam o czymś, oprócz tego żeby sprzątać w pokoju i przeczytać Potop? Macie jakieś postanowienia?
Szczęśliwego Nowego Roku!

Dziękuję kieszeni Kamila- kolegi-matfiza, za zgodę na zrobienie zdjęcia, które zdobi ten tekst.

  • Share:

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Też muszę się częściej uśmiechać.
    Postanowienia? hah, jak co roku- uczyć się systematycznie, z lekcji na lekcję :P

    OdpowiedzUsuń
  2. powodzenia w postanowieniach ;-)

    OdpowiedzUsuń