Jak przetrwać wakacje na wsi?

By Marta Deląg - 20:43

Jeśli spędzasz wakacje na wsi, bo po prostu tu mieszkasz, albo przyjechałeś odwiedzić rodzinę i całymi dniami się nudzisz- to ten wpis jest dla Ciebie :) Poniżej klika pomysłów na przeżycie, z zyskiem. Przede wszystkim...

Znajdź hobby!
Masz wakacje, masz czas, który możesz poświęcić swojej pasji. Oczywiście jeśli ją masz. Jeśli nie to ją znajdź!
Wcale nie potrzebujesz pieniędzy, doświadczonych ludzi i poradników, by się czymś zainteresować, czegoś nauczyć. 

Fotografuj
Wyjdź z domu. Weź aparat, czy choćby komórkę i szukaj ciekawych miejsc, obiektów w swojej okolicy.
Możesz też zrobić sesje zdjęciową rodzinie czy znajomym, a potem sprezentowć im odbitki. Na pewno się ucieszą. Możesz założyć fotobloga i tam chwalić się swoimi dziełami. Jeśli masz dostęp do komputera z internetem, pobierz jakiś darmowy program do obróbki zdjęć (np. GIMP) i baw się poznając jego funkcje. W Internecie jest mnóstwo tutoriali, które mogą Ci pomóc opanować dany pogram. Ta umiejętność na pewno kiedyś ci się przyda.

bociany...

...i wschody słońca- najładniejsze tylko na wsi :)
Produkuj endorfiny
Jeśli jesteś ze znajomymi możesz zagrać w piłkę, siatkówkę, kosza, badmintona... w prawie każdej miejscowości są jakieś (choćby prowizoryczne) boiska.
Jeśli masz rower, jedź! Nie dość, że poprawisz swoją kondycję to może zobaczysz jakieś interesujące miejsce.
Jeśli nie masz niczego, ani nikogo- biegaj!
Dlaczego warto biegać mogliście przeczytać TU.

Gotuj, piecz
To kolejna ważna i przydatna umiejętność. Dlaczego miałbyś się nie nauczyć robienia kilku prostych potraw? Moja przygoda z kuchnią zaczęła się od zwęglenia ziemniaków, spalenia surowych babeczek, zrobienia muffinek "do żucia" i przypalenia zamrażarki. Kiedy jest czas na kulinarne eksperymenty jak nie w wakacje? ;) Tym bardziej, że to tu możesz dostać zdrowsze i pyszniejsze warzywa i owoce.

Czytaj
Zalety czytania książek na pewno znasz. Jeśli nie odsyłam do mojego pseudobloga założonego chyba jeszcze w podstawówce. Oj, jednak nie wrzucę linka, bo w przeglądarce nie mogę go znaleźć (to nie był taki popularny ?! :c) , a dokładnego adresu nie pamiętam.
Zapisz się do lokalnej biblioteki, albo pożycz coś z biblioteczki osób, u których mieszkasz, idź nad rzekę, na pole czy drzewo i czytaj!

Naucz się czegoś nowego
Polecam domy kultury. Tam za darmo możesz zdobyć nowe umiejętności. Ja nauczyłam się pleść z wikliny papierowej, a w tamtym roku poznałam technikę decoupage i filcowania. Po za tym internet jest pełen poradników rysowania, gotowania, majsterkowania, pisania, grania... wpisujesz w google co chciałbyś umieć i możesz brać się do "pracy" ;)

Marz, planuj
Jeśli przyjechałeś na wieś to jesteś w idealnym miejscu na uporządkowanie swojego życia. Znajdź spokojne miejsce, rozłóż koc, połóż się i delektując się świeżym powietrzem, dźwiękami natury i płynącymi na niebie obłoczkami- marz. A potem zamieniaj marzenia na plany. Wszystko zapisuj i rozpisuj na mniejsze kroki, które pomogą ci je spełnić. Jeśli masz problem spróbuj go rozwiązać w identyczny sposób- najpierw na kartce.  A kiedy wrócisz do swojej miejscowości- po prostu wypełniaj instrukcję krok po kroku :)
nic mi więcej nie potrzeba...
Ja już nauczyłam się wykorzystywać czas na wsi. Mam nowe hobby, zeszyt wypełniony marzeniami, pomysłami i planami, kilkaset zdjęć, kilka potraw na koncie, kilkanaście przeczytanych książek oraz coraz lepszą kondycję.
A ty? Masz jeszcze inne pomysły na spędzanie czasu na wsi?

  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze