Linkoteka #1 Maturalnie

By Marta Deląg - 20:37Gdyby nie kwitnące kasztany i co chwilę pojawiające się na blogach teksty o maturze, zapomniałabym o jej istnieniu. I tak nie będę zwolniona z lekcji, podczas gdy trzecioklasiści będą się męczyć w hali sportowej. Ale że za rok też mnie to czeka, to postanowiłam zebrać wszystko, co pojawia się teraz na blogach na temat "egzaminu dojrzałości". Przejrzę sobie te wskazówki i "uspokojenia" za rok. A jeśli należysz do szczęśliwców, którzy jutro ubiorą białą koszulę i masz ochotę coś poczytać przed snem - to również zapraszam do pierwszej na tym blogu Linkoteki - czyli spisu linków, które polecam.

Tuż przed maturą kwitły kasztany... - Sentymentalne opowiadanie Tomka Tomczyka o starych, dobrych yolo-czasach. Podobno każdy kto je przeczyta, zda maturę!

Jak zdać dobrze maturę z polskiego bez nauki? - Takie samo nastawienie, jak Hania mają koledzy z mojej klasy. Jeśli się nie uczyłeś - przeczytaj. Jeśli większość czasu w tym roku spędziłeś na analizowaniu wierszy, wyszukiwaniu motywów i kontekstów - to lepiej nie nie klikaj ;)7 rzeczy do zrozumienia przed maturą - uspokajający zestresowanych tekst Andrzeja z jestKultury

A to już 5 rzeczy do zrobienia PO maturze, czyli pierwszy vlog na StayFly. Muszę zacząć tworyć sobie taką listę ;)

I z tego samego bloga odpowiedź na pytanie czy obowiązkowa matura z matematyki ma sens.

I odpowiedź Pawła Opydo na list dziewczyny, która owej matury nie zdała, za to z rozszerzonego polskiego miała 100%.

Z ostatniej chwili - poradnik Marty -  Co robić by nie zwariować.

edit: chyba najlepszy poradnik jak zdać, znowu od Stylfy

No, wystarczy, bo reszta wpisów jest o tym samym. Matura to bzdura, można poprawić, to nie koniec świata itd. Ode mnie jeszcze tylko piosenka i wirtualny kopniak w tyłek! A jeśli wciąż się denerwujesz to polecam melisę i piosenkę:
Bawcie się dobrze!
  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze