Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?

By Marta Deląg - 13:14


Życie straciło sens, więc chcesz się zabić? Najlepiej szybko i skutecznie? Sposobów jest sporo, polecam jeden. 

Nie wiem w jak beznadziejnej sytuacji się znajdujesz, ale pozwól sobie jeszcze chwilę pożyć i przeczytaj kilka historii ludzi, którym też było ciężko pogodzić się losem. Oni przekazali mi dobry sposób. 

Pewna kobieta samotnie wychowywała dziecko, żyła z pomocy społecznej, cierpiała na depresję kliniczną, była zrozpaczona po rozwodzie z mężem. Mogła się zabić. Ale wtedy nie zostałaby miliarderką, a Ty nigdy nie poznałbyś przygód Harrego Pottera. 


Inny Amerykanin również cierpiał na depresję, jego firma zbankrutowała, stracił pracę, a potem małżonkę. Przez 6 miesięcy leżał przykuty chorobą do łóżka. Następnie kilkukrotnie przegrał w wyborach. A dziś? Uczy się o nim każde dziecko i można go zobaczyć na pięciodolarowych banknotach. Tak ten "nieudacznik" to Abraham Lincoln.

Gabriela straciła matkę gdy miała 12 lat. Ojciec zamiast obdarzyć dziewczynkę podwójną miłością - oddał ją do sierocińca. Ciekawe, ile razy Mała myślała o tym, żeby zakończyć to bezsensowne życie. Gdyby to zrobiła, być może do dzisiaj kobiety nosiły by gorsety i nie miały pojęcia o małej czarnej i Chanel N°5‎. (Więcej o trudnym życiu Coco i jej sukcesach pisałam tu).Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Po co zabijać się samemu?
Oni tego nie zrobili. Chociaż nie było łatwo, dali szansę życiu. A życie wynagrodziło im trudy. To jest ich sposób na trudne, beznadziejne chwile (trwające nawet lata):

Żyć.

Obiecuję, że w końcu umrzesz. Ale jeśli zrobisz to już teraz, to tylko pozbawisz się szansy na zobaczenie uśmiechu pierwszego wnuka, pierwszy milion, swój wizerunek na banknocie. Bo wszystko może się zdarzyć. Po deszczu, wychodzi słońce. A jeśli jutro osoba, z którą nie rozmawiasz od lat będzie chciała się pogodzić? Głupio byłoby wisieć na pasku od spodni.

Zamiast szukać dalej pomocy w Google, poszukaj jej tu:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

  • Share:

You Might Also Like

0 komentarze